atrakcyjność fizyczna a osiąganie sukcesu zawodowego

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
czarna25-81
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 162
Rejestracja: 18 lip 2006, 16:51
Kontakt:

atrakcyjność fizyczna a osiąganie sukcesu zawodowego

Post autor: czarna25-81 » 07 mar 2007, 19:32

co sądzicie na ten temat? w jaki sposób uroda nam pomaga i czy w ogóle pomoga w pracy i wspinaniu się po szczeblach kariery?
jak znacie jakąś literaturę na ten temat to piszcie wszystko, bo chcę go zgłębić :-D
dr Obrocki - Jolly Med, 275cc, okr±g³e, pod miêsieñ, Mentor profil ¶redni plus

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/ ... /event.png

Awatar użytkownika
Clouver
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 373
Rejestracja: 04 sty 2006, 19:35
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Clouver » 09 mar 2007, 14:28

:badgrin: Mi pomogła w taki sposób, że zostałam gospodynią domową!! :badgrin: :badgrin:
I am a sexbomb producer!

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 09 mar 2007, 17:47

Moim zdaniem dużo zależy od tego czy na swojej drodze do sukcesu spotykamy mężczyzn czy kobiety- jeśli mężczyzn to uroda zazwyczaj pomaga, jeśli kobiety to wręcz odwrotnie... No ale nie jest to reguła oh(w1

Nicole
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 1103
Rejestracja: 08 lut 2005, 21:18

Post autor: Nicole » 11 mar 2007, 18:19

z ta atrakcyjnoscia moze byc zarowno tak, ze pomaga, czasem nawet bardzo, ale czasem odwrotnie - i chyba mimo wszystko bez mocnego charakteru sama uroda jest niewiele warta - ale - z drugiej strony - rowniez to zalezy od srodowiska, w jakim sie obracamy. Chodzi mi o to, ze czasami bywa iz bardzo ladna, ale glupiutka osobka moze dostawac awanse ze wzgledu na wyglad w jednym miejscu, a gdzie indziej by sie to jej nie udalo i uwazana by byla za wlasnie taka glupiutka, ktora jedyne czym moze zablysnac to biale zeby. To raz. Dwa, ze ladna to wcale nie znaczy glupia - i w tym przypadku rowniez jest podobnie, ze inteligentna i atrakcyjna kobieta zajmuje wysokie stanowisko - ale nie zawsze musi byc powazana, wiadomo, znajda sie tacy, ktorzy zawsze beda twierdzic, ze awanse zawdziecza drodze przez lozko. Moge sie nawet posluzyc przykladem z wlasnego zycia. W tym semestrze na uczelni mamy pewniem przedmiot prowadzony przez mloda kobiete, ma z dwadziescia pare lat, a jak wyglada - bardzo atrakcyjna blondynka, dosyc wysoka, ladna twarz, super figura ale oprocz tego jest moim zdaniem naprawde inteligentna osoba, jest pierwsza prowadzaca na ktorej zajeciach spac sie nie da, a przy tym jest naprawde mila. I co ? Slysze, jak dziewczyny z grupy mowia o niej ze to slodka idiotka i nie dowierzam wlasnym uszom.... jestem pewna, ze gdyby nie byla atrakcyjna kobieta z wlosami platynowy blond i rozowa szminka na ustach takich opinii by nie bylo... ale oprocz paradowania w szpilkac po sali ta kobieta otwiera do nas usta i stad powinno byc wiadomo, ze nie mozna odmowic jej ani inteligencji, ani charyzmy...

Awatar użytkownika
agatha_s
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 851
Rejestracja: 01 cze 2005, 08:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: agatha_s » 12 mar 2007, 00:25

Oczywiście sam wygląd sprawy nie załatwi, ale na pewno pomoże.

Możemy się zapierać, że zatrudniając osobą patrzymy wyłącznie na jej kompetencje, ale prawda jest taka, że to jedna wielka ściema.

Ja osobiście nigdy nie byłam uważana za piękność, wiele mi brakowało (i nadal brakuje) jeśli chodzi o figurę, ale zawsze mi powatarzano, że mam twarz, która robi wrażenie. Umiem się malować, umiem dobrze ubrać i prawda jest taka, że wiem, iż wielokrotnie moja uroda mi pomogła, w znalezieniu pracy, lub w kontaktach międzyludzkich. Gdy człwiek czuje się atrakcyjny, zdecydowanie łatwiej mu nawiązywać kontakty i odnajdować się w relacjachc zawodowych.

Jednakże nie mówię to o okładkowym pięknie, znam wiele pięknych kobiet, które w "obiektywnych" modelkowych kryteriach, za takie nie zostałyby uznane. One jednak czują się super i dobrze im we własnych skórach, i pewnie też dlatego osiągają sukces, a ludzie mówiąc o nich używają słowa piękna lub atrakcyjna.

Cokolwiekby nie mówić, uroda i akceptacja własniej osoby, bardzo pomaga.

magdoonia
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 989
Rejestracja: 04 maja 2009, 11:33

Post autor: magdoonia » 21 maja 2009, 12:24

Mój znajomy nie jest zbytnio mądry, a idzie jak burza przez życie. Jest wysoki, świetnie zbudowany, zadbany... taki trochę figo fago bajerancik.
Uważam, że atrakcyjność fizyczna odgrywa ogromną rolę w życiu, ale też odwaga i przebojowość, bo jednak z samą urodą to za daleko się nie zajedzie:)
zrezygnowałam z forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
GosiaczEq
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2884
Rejestracja: 16 sie 2006, 21:08

Post autor: GosiaczEq » 21 maja 2009, 17:10

Jeszcze trzeba być świadomym tej urody i chcieć to wykorzystać. Jest wiele ślicznych dziewczyn, ale tak naturalnie, nie podkreślają tego ciuchami i makijażem itd.
To tak jak w brzyduli, Viola ze swoja "mądrościa" idzie przez życie, a Ula, gdyby tak sie zachowywała to nawet by nie miała wstępu do tej firmy :-)
Nie muszę być idealna, ważne że jestem wyjątkowa =)

Awatar użytkownika
nefertari
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 4427
Rejestracja: 19 lis 2008, 08:22

Post autor: nefertari » 22 maja 2009, 00:06

atrakcyjność bardzo pomaga w wielu sytuacjach
na starcie: 75A na mecie: 70F dzięki anatomicznym mentorom 440 cc styczeń 2009

Awatar użytkownika
carrion
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 140
Rejestracja: 06 lut 2009, 18:15

Post autor: carrion » 22 maja 2009, 22:45

nefertari pisze:atrakcyjność bardzo pomaga w wielu sytuacjach
dokładnie i jest to potwierdzone naukowo ;)
17 sierpień 2009 (nowy nosek) --> dr Węgrzyn

Awatar użytkownika
natalya
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 2290
Rejestracja: 10 lis 2007, 16:32
Lokalizacja: FR
Kontakt:

Post autor: natalya » 23 maja 2009, 15:28

moze to nie jest do konca tak, ze atrakcyjnosc pomaga, tylko po prostu osoby atrakcyjne sa bardziej pewne siebie i to wlasnie ta pewnosc siebie im pomaga 8-)

a jezeli ktos ma silna osobowosc, jest pewny siebie i ma duze poczucie wlasnej wartosci, to nawet bedac mniej atrakcyjnym od co niektorych, poradzi sobie w zyciu lepiej od tych atrakcyjniejszych.
ktos kto jest atrakcyjny, a nie ma poczucia wlasnej wartosci, to jego atrakcyjnosc mu napewno nie pomoze :roll:

wszystko tkwi w naszych umyslach ;)
18.07.07 dr Cieslik- calkowita korekcja nosa
12.08.08 dr Cieslik- powiekszenie ust

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”