Czy masz kompleks

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
meyd
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 1691
Rejestracja: 13 maja 2009, 08:57
Lokalizacja: Koszalin

Re: Czy masz kompleks

Post autor: meyd » 31 sty 2010, 00:02

Z kompleksami to też często jest tak, że jak o nich ciagle nie mówimy, to ludzie nie widzą tych naszych niedoskonałości ;)
Fizycznych kompleksów mam peeeełno (thinking .. Nos (mimo, że już poprawiony - jeszcze sporo czasu minie zanim się przestawię, że już jest lepiej ;)) , brzydka broda, krzywe zeby, baardzo wysokie czoło, cellulit :p no i bardzo nie lubię faktu, że jestem ciemną brunetką i przez to włosków jednak tu i tam jest więcej ;).
No ale osobiście nie zwalczam już jakoś specjalnie tych kompleksów, bo .. nauczyłam się z nimi żyć ; ).

A jeśli chodzi o moje wnetrze... to żałuję, że nie jestem bardziej bystra, i uzdolniona plastycznie - bo o tym zawsze bardzo marzyłam . :(

No ale cóż, taka jestem :) i są nawet osoby, które taką właśnie mnie kochają :roll: .
3 grudzień 2009, Dr Szczyt - korekta noska - już po :roll:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Awatar użytkownika
JoannaOneInAMillion
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 552
Rejestracja: 23 sty 2010, 22:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy masz kompleks

Post autor: JoannaOneInAMillion » 06 cze 2010, 06:42

Pięknie powiedziane, na końcu...Meyd...
Ja myślę, że każdy człowiek ma kompleksy.
Wiele z Nas jest bardzo samokrytycznych wobec siebie, czasem stawiają sobie tę poprzeczkę za wysoko, a później przypłacają to- w najgorszym wypadku- frustracją...
Czasem też skazują swoje dziecko na falę krytyki i tak wysokie wymagania, którym dziecko nie może podołać- a wszystko bierze się z kompleksów i braku akceptacji własnej osoby... Później takie matki się bronią; "Ja tylko chcę, aby on/a był/a lepszy/a ode mnie, inny/a..."...
Oczywiście uważam, że należy nad sobą pracować. W każdym wymiarze- duchowym, intelektualnym, fizycznym... ale pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da, a i "ideałem" nie ma szans się stać (rire
Najważniejsze to zdrowe podejście, utrzymanie takiego balansu... By z powodu tych (czasem wyimaginowanych) kompleksów, nie wpaść ze skrajności w skrajność i nie zacząć przerabiać po kolei wszystkiego... jak choćby w przypadku operacji plastycznych.
Do rzeczy (rofl
Ja mam takie kompleksy- nos już od dawna, piersi... No i może coś jeszcze by się znalazło.
Diament- kawałek węgla, który zdołał zmienić swe Marzenia w Rzeczywistość...
Pilnie zamienię się na wcześniejszy termin konsultacji u dr Szczyta!!! Moja- październik 2014

peppetti
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 195
Rejestracja: 25 sie 2006, 15:39
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Czy masz kompleks

Post autor: peppetti » 06 cze 2010, 10:55

pewnego dnia siedziałam i zastanawiałam się jakie poprawki w swoim ciele zrobiłabym gdybym nie miała ograniczeń finansowych. Naliczyłam 11!! (whew różnego rodzaju zabiegów. Wyszło na to, że tylko swoje uszy akceptuję w pełni. (rofl

A tak poważnie najbardziej przeszkadzał mi nos, nie jedną noc przez niego przepłakałam. Teraz, choć nos nie jest taki jak bym chciała, można z nim żyć.
Obecny mój kompleks to masywne uda. Nie mogę na nie patrzeć. Pewnie jeszcze trochę i rozprawię się z nimi z pomocą jakiegoś chirurga. Ale jeszcze muszę do tego dojrzeć psychicznie.

Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi o matkach. Moja mama jest bardzo atrakcyjną kobietą, ale całe życie miała kompleks szczupłych nóg. Mówiła, że zawsze modliła się o to bym ja nie miała takich chudzinek. No i wymodliła he he he

she
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 1021
Rejestracja: 26 sty 2005, 00:49

Re: Czy masz kompleks

Post autor: she » 06 cze 2010, 11:21

moim kompleksem od zawsze byl nos. Ale od kiedy go zooperowalam, czuje sie innym czlowiekiem. Jasne , ze jakies tam male kompleksiki mam, ale zaden nie jest tak wielki, i zaden nie blokuje mnie tak,jak kiedys to robil garbaty nos.
Najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to, ze wszyscy zawsze byli absolutnie przeciwni mojej operacji nosa. Ale kiedy ja zrobilam, i kiedy teraz Ci inni patrza na mnie- otwarcie przyznaja, ze dobrze, ze to zrobilam, bo stalam sie innym czlowiekiem i nie tylko pod wzgledem fizycznym, ale przede wszystkim psychicznym (mmm
A juz w ogole jednym z najlepszych lekarstw na kompleksy, jest milosc drugiego czlowieka. Nie sadze, ze powstrzymalaby mnie przed operacja nosa :P, ale mimo wszystko skutecznie leczy z innych glupciawych kompleksikow, ktore przestaja miec znaczenie.
Poza tym wraz z wiekiem pewne rzeczy po prostu przestaja "istniec". Zaczyna liczyc sie cos innego. I ja wlasnie wchodze w ten etap:) Dzieki Ci Panie Boze (tongueout
she

Awatar użytkownika
JoannaOneInAMillion
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 552
Rejestracja: 23 sty 2010, 22:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy masz kompleks

Post autor: JoannaOneInAMillion » 07 cze 2010, 00:33

[quote="peppetti"]pewnego dnia siedziałam i zastanawiałam się jakie poprawki w swoim ciele zrobiłabym gdybym nie miała ograniczeń finansowych. Naliczyłam 11!! (whew różnego rodzaju zabiegów. Wyszło na to, że tylko swoje uszy akceptuję w pełni. (rofl

A tak poważnie najbardziej przeszkadzał mi nos, nie jedną noc przez niego przepłakałam. Teraz, choć nos nie jest taki jak bym chciała, można z nim żyć.
Obecny mój kompleks to masywne uda. Nie mogę na nie patrzeć. Pewnie jeszcze trochę i rozprawię się z nimi z pomocą jakiegoś chirurga. Ale jeszcze muszę do tego dojrzeć psychicznie.

Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi o matkach. Moja mama jest bardzo atrakcyjną kobietą, ale całe życie miała kompleks szczupłych nóg. Mówiła, że zawsze modliła się o to bym ja nie miała takich chudzinek. No i wymodliła he he he[/quote]

No tak... jedne płaczą bo mają za chude, drugie bo mają za grube (giggle , każdy chciałby mieć to, czego nie ma...
A ja wspomniałam o matkach. bo moja dobra koleżanka jest tak zakompleksioną osobą (wg. wielu ludzi przesadza) i wyżywa się na dziecku... Wciąż dopatruje się w nim niedoskonałości... Cóż można zrobić...Można tylko tłumaczyć, rozmawiać... ale i tak jest to tak gdzieś głęboko zakorzenione- zapewne niemiłe doświadczenia z przeszłości, dzieciństwa- że teraz wychodzi z niej ten cały ból i frustracja.
Najlepsze jest to, że ma pięknego synka a na siłę dopatruje się w nim niedoskonałości, mówiąc to na głos...
Ktoś jej sprzedał taki zły przekaz o niej samej, a ona to kupiła i czyniąc krzywdę swojemu dziecku- przekazuj pałeczkę dalej...
A te operacje to faktycznie pokusa, bo ja- choć taka mądra w teorii, to w praktyce też znalazłabym co nieco do poprawek (giggle . Jeśli miałabym oczywiście nieograniczone możliwości.
Ale bardzo miło mi się czyta takie posty jak powyższy (rire .
Kiedy dziewczyna robi operację i nagle wyzwala się z sideł kompleksu, tego piętna. (rire
Diament- kawałek węgla, który zdołał zmienić swe Marzenia w Rzeczywistość...
Pilnie zamienię się na wcześniejszy termin konsultacji u dr Szczyta!!! Moja- październik 2014

jowa20
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 618
Rejestracja: 02 kwie 2010, 17:47

Re: Czy masz kompleks

Post autor: jowa20 » 26 lip 2010, 20:14

Duzo ladnych wypowiedzi na forum.
Moim kompleksem od lat byl nos,bo jego zakryc sie nie da.Moze nie jakis bardzooooooooo dlugi,ale długi i garbaty.
Jestem ponad dwa miesiace po operacji,mimo,ze noskowi jeszcze troche brakuje,bo nadal puchnie,to i tak jestem szczesliwszym czlowiekiem.Moge smialo stanac w przebieralni z trzema lustrami czy nie unikac zdjec z profilu jak mi robia zdjecia.Marzenia trzeba spelniać na prawdę ;))Ja od lat sie zbieralam do zabiegu,lecz strach wiele razy mnie paralizowal.Ale wkoncu,choc tak bardzo sie balam,postawilam wszystko na jedna karte.I oczywiscie warto bylo ;)))))
Oczywiscie,ze jakies tam kompleksy mam,ale one w porownaniu do nosa,sa znikome.Bo jesli dziewczyna ma mala oponke ma brzuchu,moze zalozyc luzniejsza bluzke,jesli ma cienie pod oczami,moze je zakryc korektorem,a z nosem nie da sie nic zrobić.Mysle,ze duzo osob z mojego otoczenie nawet nie zdawalo sobie sprawy,z mojego kompleksu,bo nosek przodem szczuplutki,tylko ten profil ;///
Ja zawsze mowilam glosno i nigdy tego nie ukrywalam,ze to moj kompleks i nos zrobie!!nawet mąż.,ktory byl przeciwny nie byl mnie w stanie odwiesc od decyzji.Zreszta wszyscy znajomi uwazali,ze to wymysl.A fanaberia to jest to gdy ktos ma ladny maly nos,a chce jeszcze mniejszy!!!!
Bardzo ladnie tez napisala She,milosc drugiego czlowieka jest w stanie sprawic,ze wszystkie te mniejsze kompleksy odchodza na dalszy plan...A kompleksy przeciez ma kazda z nas,grunt to nie dac sie zwariowac i sprobowac je polubic ;)))Mnie sie prawie udalo i tego i Wam zycze ;)))
"Jeżeli ludzie szepczą za Twoimi plecami,to znaczy tylko,ze ich wyprzedziłeś"
................................................................................................
10.05.2010 całkowita korekta noska-długo wyczekiwana,wkońcu zrealizowana..
05.12.2011poprawka w części chrzęstnej nosa

klaudia1936
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 153
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:36

Re: Czy masz kompleks

Post autor: klaudia1936 » 26 lip 2010, 21:30

Sorry dziewczyny ,że tak nie na temat, ale kto to jest Kamilo???

Awatar użytkownika
kalina1108
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 64
Rejestracja: 13 lis 2008, 19:40
Lokalizacja: Raj

Re: Czy masz kompleks

Post autor: kalina1108 » 26 lip 2010, 21:52

mysle ze kompleksy to kwestia bardzo subiektywna. jednym z moich kompleksow przez lata byly nogi. uwazalam ze sa zbyt masywne, za grube, generalnie do niczego .. ale kilka lat temu wyleczyl mnie z tych kompleksow jeden z kolegow ze studiow. w grupie znajomych bylismy nad woda, no a ja oczywiscie kombinowalam jak tu szybko przemknac z reczniczka do jeziorka aby nikt absolutnie nikt nie zauwazyl tych moich haniebnie niewyjscowych nóg (giggle
kilka dni pozniej moj kolega zupelnie przypadkiem, przy okazji jakiejs rozmowy rzucil od niechcenia ze strasznie ale to strasznie podobaja mu sie moje nogi. myslalam ze trzasne go w pysk (envy bo w pierwszej chwili pomyslalam ze sie po prostu ze mnie nabija, (angry (angry nie zrobilam tego ale kolega i tak zaskoczony byl moja dosc gwaltowna reakcja, w koncu udalo mu sie przekonac mnie ze naprawde podobaju mu sie moje nogi (rire . Dlaczego? dlatego ze są jak to okeslil takie proporcjonalne, jedrne i sportowe :)
Po tamtym wydarzeniu patrze na nie przychylniejszym okiem, i musze przyznac ze rzeczywiscie mial troche racji (mmm

jowa20
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 618
Rejestracja: 02 kwie 2010, 17:47

Re: Czy masz kompleks

Post autor: jowa20 » 26 lip 2010, 22:34

kalina
Wlasnie czasem kompleksy moge stac sie atutami...
Ja znowu mam dlugiee,szczuple nogi,zawsze chcialam miec bardziej umiesnione,masywne,a nigdy takich nie bede miala.Wiem,ze sie podobaja i to bardzo ;)
I to jest wlasnie fajne,ze kazda z nas jest na swoj sposob piekna ;)
"Jeżeli ludzie szepczą za Twoimi plecami,to znaczy tylko,ze ich wyprzedziłeś"
................................................................................................
10.05.2010 całkowita korekta noska-długo wyczekiwana,wkońcu zrealizowana..
05.12.2011poprawka w części chrzęstnej nosa

Awatar użytkownika
kalina1108
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 64
Rejestracja: 13 lis 2008, 19:40
Lokalizacja: Raj

Re: Czy masz kompleks

Post autor: kalina1108 » 26 lip 2010, 22:40

jowa20 pisze:kalina.
Ja znowu mam dlugiee,szczuple nogi,
a dlaczego piszesz znowu?? cos z nimi bylo nie tak? (clin

a tak na marginesie to moim idealem są nogi Angeliny Jolie za czasow Lary Croft, ewentualnie nogi Cameron Diaz, ale coz, ideal dla mnie nieosiągalny..
eh.. moze w nastepnym wcieleniu (mdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”