ciekawe książki (godne polecenia) i ich szybkie czytanie

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
tancereczka
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 645
Rejestracja: 12 lis 2006, 15:37
Kontakt:

Post autor: tancereczka » 22 gru 2006, 21:40

1."Kod Leonarda da Vinci"
2.Dan Brown "Anioły i Demony"
3.Simon Cox "Anioły i Demony"
3.książki o religiach np. islamie oraz relacjonujące przeżycia religijne wierzących np."Sabatina"-autorstwa Sabatina
4."Świat Zofii"
i inne filozoficzne i nie tylko

miumiu
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 66
Rejestracja: 12 gru 2006, 12:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: miumiu » 26 gru 2006, 11:21

czytam bardzo dużo, nie tylko dla przyjemności, poniekąd to też mój warsztat pracy
nie umiem wymienić ukochanej książki ale lubię bardzo pisarzy iberyjskich, lubie Marqueza i Llosę

bardzo lubię absurdalny humor Mendozy (to ten od sekretu hiszpanskiej pensjonarki itd. wzięłam ta książkę do szpitala, po cięciu cesarskim to był błąd śmailam się tak, ze chcięli mi konfiskować, żeby mi isę rana dobrze goiła)

a "ulubione" czyli takie do jakich wracam to wszystkie części pamiętników Adriana Mole'a

a osattnio czytam i zachwycił mnie "Szkarłatny płatek i biały" Michaela Fabera
konsultacja u dr. Szczyta sierpieñ 2007. Bêd± nowe cynamonki?

Awatar użytkownika
Rina
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 431
Rejestracja: 26 lut 2005, 21:50
Lokalizacja: absolutna

Post autor: Rina » 27 gru 2006, 21:35

Lubie czytac wszystko co jest zwiazane z II woja swiatowa, ksiazki religijne, filozoficzne, ksiazki na faktach, na ktorych podstawie pozniej nakrecono film.
Lubie przenosic sie w tajemniczy swiat, w orient w egzotyke. Lubie takie ksiazki, w ktorych odnajduje jakas czesc siebie...
Nie mam jednak swojej ulubionej, ktora ma honorowe miejsce na polce..http://www.beautywpolsce.com/forum/imag ... zradny.gif
Nie wymagam wiele od życia. Jestem symbolem seksu i to mi wystarcza :)

Awatar użytkownika
Betina75
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 455
Rejestracja: 20 paź 2006, 00:38

Post autor: Betina75 » 25 sty 2007, 10:19

Ostatnio przeczytałam bardzo smutną prawdziwą historię chińskiego kopciuszka
" Spadające liscie" Adeline Yen Mah - gorąco polecam, smutna i bardzo bolesna opowieść.
To coś dla tych co lubią orient, ale ten jest wyjątkowy, bogate słownictwo i wyciskacz łez :cry:

Awatar użytkownika
Brunetti
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 8
Rejestracja: 02 lut 2007, 08:25

Post autor: Brunetti » 02 lut 2007, 11:18

Ja lubię książki z tłem historycznym i wątkiem kryminalnym dlatego chętnie czytam Umberto Eco czy Dana Brown ale odpowiadają mi tez podróże filozoficzne Paulo Coelho. Z innych książek które utkwiły mi w pamięci to "Miłość w casach zarazy" i "Sto lat samotności" Marquez'a, "Księga z San Michele" Axela Munthe i "Wiwisekcja" Patricka White'a. Lubię też czytać biografie znanych osób.

betrayal
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 63
Rejestracja: 20 lip 2006, 19:23

Post autor: betrayal » 02 lut 2007, 12:05

Dla mnie Sapkowski to mistrzostwo świata. Sagę o wiedźminie czytałam już kilka razy, a ostatnio "połknęłam" najnowszą książkę tegoż autora "Lux perpetua" - trzecią częśc trylogii o husytach. Polecam bardzo!!
Czy możecie mi polecic jakieś dobre książki fantasy?

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 03 lut 2007, 18:42

Ja uwielbiam książki Robina Cooka- to mistrz thrillera medycznego :-)
Ponadto czytam książki historyczne- szczególnie interesujące są dla mnie wątki z II wojny światowej, a dokładniej rzecz biorąc- to historia obozu Auschwitz-Birkenau i innych obozów zagłady oraz wszelkie eksperymenty medyczne.

Awatar użytkownika
turek.mg
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 4978
Rejestracja: 07 lip 2005, 09:36

Post autor: turek.mg » 03 lut 2007, 19:15

przeczytałam chyba wszystkie Cooka, tak na odstresowanie, niektóre według mnie mocno przesadzone, przejaskrawione, taka fantasy :doubt:
z thrillerów już wolę Cobena
ehhhh teraz lubię przeczytać coś z atmosferą, mroczne, smutne ale wciągające, ostatno "Cień wiatru" - bardzo dobra :!:

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 03 lut 2007, 20:30

Masz rację z tym przejaskrawieniem i troche fantasy- ja to szczególnie dostrzegam bo studiuję na AM, ale mi sie podoba klimat tych książek, jego styl, a przede wszystkim właśnie tematyka w jakiej się obraca.

Awatar użytkownika
Betina75
Rozmowna Beauty
Rozmowna Beauty
Posty: 455
Rejestracja: 20 paź 2006, 00:38

Post autor: Betina75 » 20 lut 2007, 13:31

Właśnie skonczyłam czytać super ksiązkę "Dziecko Estery" Jean Sasson. Historia trzech rodzin- żydowskiej, palestyńskiej i niemieckiej, ukazana na bogatym tle historycznym lat 1938-1983.
Goraco polecam dla smakoszy dobrej książki ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”