Pierwsza, poważna praca- dobre rady mile widziane:)

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Mariano
Nowicjusz Beauty
Nowicjusz Beauty
Posty: 24
Rejestracja: 16 paź 2008, 17:22
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Mariano » 31 paź 2008, 20:38

janko2 pisze:O tak......Do tej pory nie moge pogodzić sie z tym,że przestrzega sie czasu pracy pracownika..ale pracodawca juz ..może pracować ,aż padnie na nos....
Niestety trochę uogólniasz, nadal jest dużo firm w których pracownicy są wykorzystywani pracują po 12godz dziennie a czasami więcej. Dużo zależy od konkurencji na rynku pracy, np. przy dużym bezrobociu nikt nie dba o pracowników...
CaÂłkowita korekcja nosa - juÂż wkrĂłtce...

Awatar użytkownika
janko2
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 718
Rejestracja: 30 sty 2006, 19:02
Lokalizacja: warmiak

Post autor: janko2 » 31 paź 2008, 21:16

Mariano pisze:Dużo zależy od konkurencji na rynku pracy, np. przy dużym bezrobociu nikt nie dba o pracowników...
A przy małym..pracownik nie przejmuje sie pracodawcą...Sam wcześniej napisałeś,że idziesz i jeżeli nie da ci więcej kasy to żegnaj....Zapamietaj....Tu nie ma sentymentów....Jeżeli pracownikowi nie zależy na pracy,albo nie podoba mu sie praca na 12 godzin,po prostu sie zwalnia....Jest jeszcze troszkę instytucji,które bardzo chcą byc postrzegane jako te,które walczą o prawa pracownicze....Można się do nich zwrócić,jeśli mamy problem...Czasy niewolnictwa na razie nie powrócą.... :|
--------------nosek u dr.Bieleckiego

''Nigdy , nie mĂłw nigdy.''

Awatar użytkownika
janko2
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 718
Rejestracja: 30 sty 2006, 19:02
Lokalizacja: warmiak

Post autor: janko2 » 10 lis 2008, 22:58

Idą ciekawe czasy...Ciekawe czy ci ,którzy tak chętnie stawiali pracodawcę pod ścianą,będą robili to dalej... :oops: ...A może położą uszy po sobie ,aby przeczekać niepewne czasy....Zdaje się,że nadchodzi czas przeceny..przewartościowanej w tej chwili pracy....Zewsząd słyszę,że powinnna wrócić normalność....
--------------nosek u dr.Bieleckiego

''Nigdy , nie mĂłw nigdy.''

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 11 lis 2008, 18:46

a ja wczoraj dostalam wyplate za byłą pracę, i co? i nie wypłacono mi premii, która sobie wypracowalam we wrzesniu :?

byłam w stosunku do pracodawcy wporządku, rozstałam sie z firmą w dobrych relacjach, jednak nie została mi wypłacona moja prowizja, która wyrobiłam miesiąc przed moim odejsciem z pracy, ponadto od 27 pażdziernika nie pracuje w byłej pracy a do dzis nie mam swiadectwa pracy, jedno zostało wystawione ale błędnie i jakos poprawnego nie widać :?

czy w sprawie prowizji, gdyby nie chcieli mi jej wypłacic, moge udac sie do PIPU?
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

Awatar użytkownika
janko2
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 718
Rejestracja: 30 sty 2006, 19:02
Lokalizacja: warmiak

Post autor: janko2 » 11 lis 2008, 21:18

Zerknij dokładnie do umowy,czy miałaś tam wspomnianą premie...Jeśli tak ,to pewnie była uznaniowa,więc ktoś mogł najzwyczajniej w świecie stwierdzić,że....Ci się nie należy..... :badgrin: ...Jeśli miałaś inne warunki,to powinnas sama wiedzieć ,czy Ci się należy..czy nie....A...jest jeszcze inna wersja...Kiedy podpisywałas liste płac ..nie podpisałaś może czegoś za dużo.....np...że odebrałaś te pieniążki..... :oops: ..Sprawdź fakty ,zanim rozpoczniesz bitwę.... :badgrin:
--------------nosek u dr.Bieleckiego

''Nigdy , nie mĂłw nigdy.''

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 12 lis 2008, 21:41

janko2 pisze:Zerknij dokładnie do umowy,czy miałaś tam wspomnianą premie...Jeśli tak ,to pewnie była uznaniowa,więc ktoś mogł najzwyczajniej w świecie stwierdzić,że....Ci się nie należy..... :badgrin: ...Jeśli miałaś inne warunki,to powinnas sama wiedzieć ,czy Ci się należy..czy nie....A...jest jeszcze inna wersja...Kiedy podpisywałas liste płac ..nie podpisałaś może czegoś za dużo.....np...że odebrałaś te pieniążki..... :oops: ..Sprawdź fakty ,zanim rozpoczniesz bitwę.... :badgrin:
premie uznaniowa tez mamy, ale tego nie wypłacają tylko wtedy jak wpadniesz do pracy nawalony, nie przyjdziesz wogole albo nie wiem, wypaplasz cos o danych osobowych...a to że dasz wypowiedzenie nie powinno w żaden sposob zabrac premii, która jest częścia wyplaty od ktorej firma płaci po prostu mniejsze składki,
dzis dzwonilam do kadr, mają mi ta sprawe jakos wyjaśnić, nie dam sie wycackać z kasy, biorąc pod uwage ze we wrześniu zasuwałam wiedząc, że wlasnie na listopad bardzo potrzebuje tej premii zadaniowej, a że zadania wykonalam w 110% to premię dostac musze- po prostu. Listy z płaca za ten miesiac nie podpisywałam. Z tego co wiem to nie wtylko mi nie zgadza sie wypłata. Tak czy siak muszą mi to wypłacić :roll:
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

Awatar użytkownika
janko2
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 718
Rejestracja: 30 sty 2006, 19:02
Lokalizacja: warmiak

Post autor: janko2 » 13 lis 2008, 06:03

Dominicana pisze:Z tego co wiem to nie wtylko mi nie zgadza sie wypłata. Tak czy siak muszą mi to wypłacić :roll:
Jeżeli formalnie wszystko masz na papierze to jasne ,że muszą uregulować reszte Twojego wynagrodzenia...
Dominicana pisze:Listy z płaca za ten miesiac nie podpisywałam.
W takim razie w ogóle jej nie wzięłaś..... :badgrin:
..mozesz spróbować jeszcze raz..... :badgrin:
Dominicana pisze:a to że dasz wypowiedzenie nie powinno w żaden sposob zabrac premii, która jest częścia wyplaty od ktorej firma płaci po prostu mniejsze składki,
Jasne,że nie powinno ...umowa jest umową i każdy ,,także pracodawca powinien sie z niej wywiązać....Ale te mniejsze składki...Coś mi sie wydaje ,że od każej wypłaconej złotówki składki są większe.... :oops: ..i podatek również......
--------------nosek u dr.Bieleckiego

''Nigdy , nie mĂłw nigdy.''

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 16 lis 2008, 20:06

wszystko uregulowane na moją korzysć, mała pomyłka- uslyszalam:)

ale premia zostanie mi wypłacona w grudniu :-)

warto pilnowac swoich spraw i byc czujnym:)
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

Awatar użytkownika
Vodia
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 2056
Rejestracja: 29 kwie 2006, 15:46
Lokalizacja: DE

Post autor: Vodia » 16 lis 2008, 20:21

ja jutro ide do nowej pracy w ksiegowosci

troche sie stresuje, ale to wazne dla mnie bo w tej dziedzinie jak nie nabede doswiadczenia to nie mam szans :(

trzymajcie wiec kciuki. ciekawe czy mam szanse dluzej zabawic w tej firmie :roll: i jak mi bedzie szlo :roll:
11.06.2007 - nos (CKN) - dr Łątkowski
21.03.2016 - znowu nos (część chrzęstna) - dr Skupin :)
czas na usta...

Awatar użytkownika
janko2
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 718
Rejestracja: 30 sty 2006, 19:02
Lokalizacja: warmiak

Post autor: janko2 » 16 lis 2008, 23:18

trzymajcie wiec kciuki. ciekawe czy mam szanse dluzej zabawic w tej firmie :roll: i jak mi bedzie szlo :roll:
_________________
Ja bedę trzymał ..na pewno..... 8-) ..I nie mysl za dużo o pracy,tylko o tym,że zdobedziesz ,potrzebne Ci doświadczenie...Reszta przyjdzie z czasem.... :-D
--------------nosek u dr.Bieleckiego

''Nigdy , nie mĂłw nigdy.''

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”