Nasze cztery kąty...

Wolne tematy, dyskusje, tutaj możecie rozmawiać o wszystkim. Nasze codzienne i niecodzienne sprawy.

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 29 mar 2009, 14:01

szpaczku, moi rodzice wybudowali dom jakies 3 lata temu, załorzyli tam ogrzewanie geotermalne czyli czerpane z ziemi i wiem ze nie ma nic lepszego:)
ja bede sie budowac za jakies 6 lat i z pewnością tez wezme ten rodzaj ogrzewania, korzysici sa takie:

- ogrzewanie ekologiczne 8-)
- masz w domu komputer którym sobie sterujesz temp w kazdym pomieszczeniu
- nie martwisz sie o kupna węgla, oleju, gazu i takich tam
- nie musisz wstawac w nocy i dorzucac koksu do ognia :-D
- i musisz sprawdzic w smoim miescie bo wiele gmin i powiatów oddaje 50% za ogrzewanie ekologiczne:)

dla mnie jest to rozwiązanie najlepsze z mozliwych a przy tym baaaardzo tanie w ekslopatacji, fakt najpierw trzeba troche wywalic bo to ogrzewanie kosztowało 50 tyś, ale biorąc uwage ze moze byc refundacja to juz calkiem spoko :-D

po drugie moi rodzice za cały okres grzewczy czyli od ok pazdziernika do teraz włacznie zapłacili 1400zł czyli 200zł miesiecznie- i dotakowo w tych pieniadzach jest ogrzewanie wody :-D
także nie trzeba zadnych bojlerów itd bo ten system takze ogrzewa wode :-D
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

Awatar użytkownika
szpaczek
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2410
Rejestracja: 12 gru 2005, 19:50

Post autor: szpaczek » 29 mar 2009, 14:22

Dominicana, niestety nasza gmina nie refunduje tego typu projektów a 50tys niestety nie mieści się w naszym budżecie na dom :? 25tys było by może do przełknięcia ale nie więcej , więc puki co ten typ ogrzewania odpada. Wiesz może jeszcze czy te 50tys to cena za wszystko z ogrzewaniem podłogowym też??
WYZNANIE EX-DZIEWICY
Diabłu dam miłą chwileczkę
By zaś odpust zjednać
Panu Bogu świeczkę
Mnie już niepotrzebna
Jonasz Kofta

Awatar użytkownika
Aguuu
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1728
Rejestracja: 24 lis 2008, 13:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Aguuu » 31 mar 2009, 18:57

szpaczek pisze:Aguuu, nie da się , nawet systemem mega gospodarczym nie ma takich szans :? za 100 tys to może jakimś cudem ( jezeli sama z mężem będziecie murować) postawisz stan surowy może z dachem ale na pewno bez okien , ogrzewania elektryki i kanalizacji , o podłogach łazienkach nie wspomnę . Na taki domek musisz mieć minimum 200tys ale to i tak systemem gospodarczym ( musisz go postawić częściowi siłami własnymi i rodziny czyli zabawa w murarza )

o kurcze wychodzi ze się da :o http://pprojekt.pl/projekt889-arosa_,opis.html tego kosztorys obliczyli na 92tys jestem w szoku :o adojdą jeszcze koszty dodatkowe i moze za 100tys dasz radę

A tu masz taki jak chcesz czyli z garażem http://pprojekt.pl/projekt876-awinion,rzuty.html tylko do kosztorysu dodaj sobie jakieś 20-30% bo zawsze sie tyle przekracza kosztorys ;)
hihi, właśnie o takie coś mi chodzi, dziękuję za stronkę :-)

Ostatnio widziałam takie projekty w jakiejś gazetce, a tu widzę że w internecie też są, dobrze wiedzieć :-)

Chcielibyśmy coś małego, ale swojego. Wiecie, jak to jest ;)

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 31 mar 2009, 21:09

szpaczek pisze:Dominicana, niestety nasza gmina nie refunduje tego typu projektów a 50tys niestety nie mieści się w naszym budżecie na dom :? 25tys było by może do przełknięcia ale nie więcej , więc puki co ten typ ogrzewania odpada. Wiesz może jeszcze czy te 50tys to cena za wszystko z ogrzewaniem podłogowym też??
tak to jest wszystko i moi rodzice własnie maja ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni domu, a podłoga nie jest jakos specjalnie ciepła, także nogi nie puchną, ale ma bardzo przyjemną temp- można biegac po kaflach bosymi nogami:)
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

Awatar użytkownika
szpaczek
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2410
Rejestracja: 12 gru 2005, 19:50

Post autor: szpaczek » 31 mar 2009, 21:46

Dominicana, wgryzłam się w temat i jednak przekonują mnie obliczenia że pompy ciepła to g.... a nie oszczędność :( tak więc puki kosztują powyżej 20tys to mnie to wcale nie interesuje ;)
WYZNANIE EX-DZIEWICY
Diabłu dam miłą chwileczkę
By zaś odpust zjednać
Panu Bogu świeczkę
Mnie już niepotrzebna
Jonasz Kofta

Awatar użytkownika
mmmagda
Bywalec Beauty
Bywalec Beauty
Posty: 113
Rejestracja: 19 lis 2007, 01:09
Kontakt:

Post autor: mmmagda » 01 kwie 2009, 00:50

Szpaczku, właśnie jestem na etapie wyboru ogrzewania do naszego domu, a właściwie byłam, bo decyzje już zapadły - olejowe. Myślałam też jeszcze dodatkowo o dogrzaniu kominkiem 3-4 pomieszczeń ale po tym co napisały tu dziewczyny (jak się brudzi) znów zaczynam się zastanawiać... Myślałam również o tej pompie ciepła ale dwóch fachowców odradziło mi ją bardzo (u nas dochodzi jeszcze element położenia domu na skarpie). Oczywiście firma sprzedająca to urządzenie bardzo je zachwala ale... Niezalezni fachowcy stwierdzili oni, że nie jest to wcale taka opłacalna inwestycja, bo i tak dodatkowo trzeba zamontować jakieś inne ogrzewanie (jesli pompa nie będzie dawała rady ogrzać domu zalącza się to drugie)... Koszt instalacji geotermalnej jest tak duży, że wg. wyliczeń zwrot następuje w momencie kiedy za wzgędu na stan zużycia należałoby wymienić już pompę na nową (po ok.20 latach). Czytałam też sporo opini na forach internetowych i generalnie entuzjastów bądź zadowolonych użytkowników jest "jak na lekarstwo" , a wręcz baaardzo narzekają na te odnawialne źródła energi: że mało wydajne, że firmy montujące nie informowały do końca jak wygląda sprawa z tym dogrzaniem i jako drugie ogrzew. podłączają energię elektryczną i przychodzą kolosalne rachunki za prąd i generanie czują się oszukani... Zniechęciło mnie to wszystko i chociaż z początku wyglądało to kusząco zrezygnowaliśmy z tego pmysłu.

Ps. Szpaczku, 20 tys??? Dopiero się doczytałam... To cena za całą instalację??? A nie koszt jednego urządzenia składowego??? Bo nam całość wyszła grubo ponad 100 tyś!
13 luty 2008r, dr. A. Broma
Nagor, 320, XM :)
02.10.2010r, dr. A Broma
Nagor, anatomy XL3 410 :)))

Awatar użytkownika
szpaczek
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2410
Rejestracja: 12 gru 2005, 19:50

Post autor: szpaczek » 01 kwie 2009, 08:06

mmmagda, to wszystko zależy jak duży dom budujesz ;) raczej więcej niż 20 tys zapłacę za ogrzewanie bo przecież jeszcze solary , podłogowe itd , nie wiem ile bo jeszcze nie dojechałam z braku czasu do firmy od ogrzewania , ja jestem na etapie załatwiania papierów i projektu wiec nie mysle o takich rzeczach ale u nas z całą pewnością nie wyjdzie 100tys, tez poczytałam trochę o tych pompach i z pewnością ich nie założę , waham sie pomiędzy olejowym a ekogroszkiem ( nie bardzo nam sie ta opcja podoba ) kominek owszem brudzi ale ten z rozprowadzeniem , taki normalny nie ;)
WYZNANIE EX-DZIEWICY
Diabłu dam miłą chwileczkę
By zaś odpust zjednać
Panu Bogu świeczkę
Mnie już niepotrzebna
Jonasz Kofta

Awatar użytkownika
dosia
TOP Beauty
TOP Beauty
Posty: 1707
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:36

Post autor: dosia » 01 kwie 2009, 09:57

zapewniam , że taki normalny też brudzi :-D

Awatar użytkownika
szpaczek
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 2410
Rejestracja: 12 gru 2005, 19:50

Post autor: szpaczek » 01 kwie 2009, 13:31

dosia, jeżeli chcemy go używać regularnie do ogrzewania to pewnie tak ale ja myślę obecnie raczej o funkcji dekoracyjnej
WYZNANIE EX-DZIEWICY
Diabłu dam miłą chwileczkę
By zaś odpust zjednać
Panu Bogu świeczkę
Mnie już niepotrzebna
Jonasz Kofta

Awatar użytkownika
beata-malgorzata
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 4048
Rejestracja: 25 cze 2006, 12:18
Lokalizacja: belgijska pralinka

Post autor: beata-malgorzata » 01 kwie 2009, 20:16

mmmagda pisze:Koszt instalacji geotermalnej jest tak duży, że wg. wyliczeń zwrot następuje w momencie kiedy za wzgędu na stan zużycia należałoby wymienić już pompę na nową (po ok.20 latach).
koszt owszem jest bardzo wysoki , ale zwraca sie predzej niz po 20 latach , ale pod warunkiem ze jest to dom z najnowoczesniejsza izolacja, specjalnym podwojnym oszkleniem okien, bez jakiegokolwiek wylotu np; w postaci kominow . Takiego domu sie nie ogrzewa lub instaluje tyko kilka dodatkowych punktow grzewczych ktore sie wlancza w razie potrzeby . Za kilka miesiecy rusze z budowa takiego domu (maison passive).
Mentor, 275 cc okragle,profil sredni , 04. 2006
poprawka asymetrii jednej piersi , 375 cc ,02 2007
uszy plus korekta powiek ,14.05 2008
zmniejszenie platkow usznych , 19.01 2013- dr Lemaître - Belgia
nos, powieki i lipofilling - 6.04 2013- dr Lemaître
plasyka brzucha i podniesienie piersi z wymiana protez na 350cc , 9.09 2014

blog makijazowy - http://www.bbeabeautyimage.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Feel Free - Nie Krępuj Się”